Przygotowania do ślubu

Najczęściej zadawane pytania 

 

Wykonując moją pracę fotografa, mogę śmiało powiedzieć, że w moim życiu uczestniczyłem w niezliczonej ilości wesel. Dzięki temu doświadczeniu mogę szczerze przyznać, że przygotowania do ślubu i wesela wiążą się z ogromną pracą i wysiłkiem. Wymaga to od narzeczonych i ich rodziny wielu miesięcy wytężonej pracy, ponieważ wszystko trzeba „dopiąć na ostatni guzik”. Podczas organizacji tego najważniejszego dnia, trzeba upewnić się, że wszystko ze sobą idealnie współgra.
Aby ułatwić Wam te ciężkie przygotowania do ślubu, opracowałem zestaw najczęściej zadawanych mi pytań. Pojawiają się one przed podpisaniem umowy, czasem tuż przed zaślubinami, a także w trakcie wesela czy sesji plenerowej. Jeśli nie znajdziecie poniżej odpowiedzi na Wasze pytania, zapraszam do skorzystania z formularza kontaktowego, który znajduję się pod tekstem.

 

 • Jakie są godziny mojej pracy?

 

To pytanie jest jednym z najczęściej zadawanych.
Pracę zazwyczaj zaczynam już podczas przygotowań pani młodej. Najczęściej miejscem tym jest jej dom rodzinny. Gdy czas i okoliczności sprzyjają, udaję się również do domu pana młodego. Mogę to zrealizować tylko w przypadku, gdy dom pana młodego znajduje się w miejscu nie znacznie oddalonym od miejsca przygotowań panny młodej.
Moja usługa  w pierwszym dniu wesela, często trwa aż do oczepin włącznie. Zazwyczaj jest to około 13 godzin. Przeważnie nie pobieram opłat za niewielkie przedłużenie pracy, jeśli jednak jest to czas, który w znaczący sposób przekracza 13 godzin, pobieram ustaloną wcześniej opłatę.

 

 • Czy fotografuję w odległych częściach Polski

 

Jak najbardziej! 🙂
Wykonując zdjęcia ślubne w nowych miejscach, czerpię ogromną radość z odkrycia nieznanego. Uwielbiam podróżować, dlatego każde nowe miejsce jest dla mnie ogromnym wyzwaniem, z którym zawsze z przyjemnością się zmierzę.

 

Przygotowania do ślubu 

 • Czy pobieram opłatę za dojazd?

Jeśli fotografuję w lokalizacji nieznacznie oddalonej od miejsca mojego zamieszkania- nie pobieram żadnej opłaty. Jeśli jednak wykonuję usługę gdzieś dalej, proszę parę młodą o zwrócenie kosztów dojazdu oraz noclegu.

 

 • Ile zdjęć otrzymujemy?

 

Często pytacie mnie o liczbę zdjęć, które oddaję. Jeszcze nigdy nie fotografowałem dwóch takich samych ślubów, dlatego nie jestem w stanie podać dokładnej liczby. Minimum zdjęć które otrzymujecie to 600. Podczas większych wesel zdarza się, że ta liczba zostaje przekroczona.

 

 • Czy w cenie reportażu ślubnego zawiera także sesję plenerową, która odbywa się w inny dzień?

 

Plener w inny dzień jest dodatkową usługą i nie jest zawarta w cenie reportażu!
Dodam tylko, że bardzo często pary młode chcą wykonać plenerową sesję w dzień wesela. W tym przypadku nie trzeba dopłacać, jednakże taka sesja trwa maksymalnie 1 godzinę. Powiem szczerze, że jest to wystarczająca ilość czasu, abym mógł wykonać niepowtarzalne zdjęcia. Zawsze komponuję bardzo zróżnicowane kadry, które przepięknie wyglądają w albumie. 🙂

 

 • Co zawiera w sobie cena reportażu?

 

To kluczowe pytanie, które podczas organizacji wesela zadają mi młode pary.
Cena reportażu ślubnego mieści się w czasie: od przygotowań, aż do oczepin. Zdjęcia oddaję w formie cyfrowej- na pamięci USB w spersonalizowanym, drewnianym pudełku. We wnętrzu oprócz pendrive’a znajduje się również 50 odbitek w formacie 15x21cm. Jeśli ktoś decyduje się na dodatkowy album, pudełko z pendrivem jest zawsze zachowane w tym samym stylu co album.

 

 • Jak długo musimy czekać na zdjęcia?

 

Przez ostatni czas wypracowałem system pracy, który pozwala mi oddawać materiał w przeciągu 30 dni od daty ślubu, bądź od dnia dodatkowego pleneru ślubnego. Należy jednak pamiętać, że czas ten może się wydłużyć o kilkanaście dni, w przypadku, gdy ślub i wesele odbywają się w środku sezonu. Czas oczekiwania zmienia się również w przypadku zamówienia albumu ślubnego.

 

 

 • Czy będziemy mogli wybrać zdjęcia do albumu?

 

Wychodzę z założenia, że album musi podobać się przede wszystkim parze młodej. To Wy będziecie do niego wracać przez całe życie. To Waszym wnukom będziecie pokazywać zapisane wspomnienia, z tego niepowtarzalnego dnia, uwiecznione na kartach albumu.
Faktem jest, że to ja wybieram zdjęcia do albumu, lecz po zaprojektowaniu rozkładówek zawsze wysyłam gotowy projekt do Waszej akceptacji. Macie wtedy prawo do zasugerowania zmian. Dopiero po tym procesie album jest drukowany.

 

 • Kto wybiera miejsce na zdjęcia w plenerze?

Zależy mi na tym, żeby miejsce, w którym będziemy wykonywać sesje miało dla Was szczególne znaczenie. Będziecie wtedy czuć się bardziej swobodnie, a zdjęcia nabiorą unikatowej wartości. Dlatego nalegam, aby miejsce zostało wybrane przez Was. Chętnie służę radą dla osób niezdecydowanych, lub chcących odkryć nowe niepowtarzalne miejsca.

 

zdjęcia ślubne w Anglii 

 • Czy wykonuję albumy?

 

Tak. Wykonuje profesjonalne albumy, które zostaną z Wami przez wiele lat. Cechują się doskonałym, eleganckim wykończeniem oraz drukiem na najlepszym papierze fotograficznym w doskonałej jakości. Strony albumu są sztywne, w środku nie ma szycia, co pozwala umieścić fotografie na środku dwóch rozkładówek.

 

 • Czy wykonuję sesje narzeczeńskie?

Oczywiście! Sesje narzeczeńskie są doskonałą okazją, aby już wcześniej się poznać, a przede wszystkim przyzwyczaić do współpracy. To doświadczenie, powoduje większą śmiałość oraz wyzwala naturalne zachowanie, co daje niesamowity efekt podczas późniejszego reportażu ślubnego Takie spotkanie, podczas sesji narzeczeńskiej daje Wam możliwość do przyzwyczajenia się do obiektywu, a także umożliwia przyzwyczajenie się do mojej osoby 🙂

 

 

 • Jak wygląda rezerwowanie terminu?

Jeżeli zdecydujecie się na moje usługi, zwykle organizuje wspólne spotkanie. Pary, które nie mają możliwości przybycia proszę często o rozmowę na Skype. Zależy mi na tym, aby dobrze Was poznać. Podczas takiego spotkania możecie usłyszeć parę słów o mnie i o mojej pracy. Zwykle mam ze sobą umowę, którą możecie przeczytać, podpisać oraz uiścić opłatę, by zarezerwować termin. Od tego momentu jestem już cały Wasz 🙂

 

 

 

Na wszystkie inne pytania z przyjemnością odpowiem po skontaktowaniu się ze mną przez formularz kontaktowy