Fotograf Nowy Targ

Jaki powinien być Twój fotograf?

 

Fotograf Nowy Targ – to jedna chyba z najczęstszych fraz wpisywanych w wyszukiwarce na całym Podhalu, jeśli weźmiemy pod uwagę tematykę ślubów i przyjęć weselnych. Jaki powinien być więc dobry fotograf ślubny? Na co powinien zwrócić uwagę podczas uwieczniania emocji podczas ceremonii ślubnych i w trakcie przyjęcia weselnego?

Zdjęcia ślubne. Poza czy naturalność?

Bezwzględnie jedną z kluczowych cech dobrego fotografa będzie wyłapanie „smaczków” dziejących się podczas ceremonii i samego wesela. Płacząca ze szczęścia panna młoda, dumny ojciec, plotkujące ciotki – dobry fotograf znajdzie się zawsze w tym miejscu i momencie, gdzie dzieją się rzeczy mocno emocjonalne oraz często nieprzewidywalne. Cechą charakterystyczną będzie więc umiejętność wyłapania i wykadrowania ciekawych „klatek” z całego dnia. Moment zadumy w kościele, ciekawa reakcja świadka podczas rozmowy z kimś z gości to idealne momenty na wykonanie pięknych i naturalnych zdjęć. Czy jednak aby tylko i wyłącznie pożądane są zdjęcia naturalne?

fotograf nowy targ

Po kolacji zapraszamy do ogrodu na zdjęcia grupowe!

 

Nie wszystkie zdjęcia będą mogły zostać wykonane podczas ślubu czy wesela, które będą uwiecznieniem naturalności i momentów, które już nigdy nie wrócą. Część z nich musi być wyreżyserowana – choć w sposób nieingerujący w przebieg całości. Są to głównie zdjęcia grupowe, gdzie drobna ingerencja jest potrzebna by wszystkich gości, którzy chcą być na zdjęciu objąć swoim obiektywem. Dobry fotograf natomiast w innych przypadkach nie rozkaże parze młodej przyjmowania dobrych dla niego poz przykładowo podczas tańca, by mógł im zrobić zdjęcia. Zdjęcia dobrego fotografa będą rejestracją i piękną pamiątką niepowtarzalnych momentów, które będzie można dzięki niemu długo przywoływać i wspominać.

Fotograf ślubny Nowy Targ – „Zdjęcia robi bardzo ładne, ale ma swoją wizję… Czy będzie dla nas dobrym wyborem?”

Zapytajcie! Po pierwsze zapytajcie go o istotne dla Was rzeczy! Wizja dla fotografa jest jak dusza dla żelazka – jest jego wypełnieniem i czymś co odróżnia go od innych fotografów. Jako zawodowiec zna wszelkie aspekty związane z rozpraszaniem się światła, cieniami czy koniecznością użycia do pewnych zdjęć określonego charakteru obiektywów. Przede wszystkim zna się on na rzeczy, gdyż zajmuje się tym zawodowo dobrych parę lat i ma dobre opinia – to nie podlega wątpliwości.

 

Czy jednak każdy fotograf będzie dobrym rozwiązaniem dla każdej pary? Otóż niestety nie. Przede wszystkim wspomniana wizja wybieranego przez parę młodą fotografa musi być zgodna z ich wizją przyjęcia weselnego. Często sam fotograf, który otrzymuje informacje od potencjalnych klientów na temat tego gdzie ma się odbyć ślub i wesele jest w stanie podpowiedzieć i doradzić, czy jego wizja pokryje się z całością. Warto jednak zapytać o to samego wykonawcy, gdyż często zwłaszcza przez brak dobrego kontaktu między klientem a wykonawcą mogą rodzić się pewne nieporozumienia. Nieporozumienia, których można uniknąć, jeśli chce i potrafi się rozmawiać.

Fotograf Nowy Targ – czy wszędzie zdjęcia wykonuje się tak samo? Czy każdy zakątek naszego kraju jest jednakowy?

Fotografia jest sztuką. A sztuką jest uwiecznienie piękna w sposób trwały. Dobry fotograf zrobi to w każdych warunkach i w każdym momencie. Są jednak oczywiście fotografowie ślubni, którzy pracując na własnym terenie lepiej będą się orientować w kadrach, które potem można udostępnić klientowi i mogą lepiej obsłużyć parę młodą niż „przyjezdni”.

 

 

Wesele na Podhalu

Tak jak wspomniane zostało powyżej we wstępie, tak i kolejne hasło „fotograf Nowy Targ” daje nam pewne wyjaśnienia. Jeżeli ktoś organizuje swoje przyjęcie weselne na Podhalu, przykładowo właśnie w okolicach Nowego Targu, może pokusić się o dobrego wykonawcę z tamtego rejonu. Będzie on mógł zaproponować nie tylko ciekawe i „nieoklepane” miejsca na sesję ślubną w innym terminie, ale również doradzi przyszłym nowożeńcom co do zdjęć wykonywanych np podczas przejazdu z kościoła na salę. Wie dobrze jak uchwycić bliskość Tatr w tle i na pewno lepiej sobie poradzi w sesjach wysokogórskich, jeśli „młodzi” o takie poproszą.

Fotografia ślubna Nowy Targ. Odrębna sztuka uchwycenia momentów – czy da się jej nauczyć?

Na pewno nie można odmówić zawodowcowi tego, że zna się jak nikt inny na swojej działalności. Czy jednak wykonywanie zdjęć ślubnych na Podhalu różni się czymś od tych wykonywanych np. na Kujawach?
Otóż na pewno ma swój klimat. Ma swoje barwy. No i oczywiście ma inną tradycję i historię w tle. Prościej wkomponować się w naturalność danego miejsca komuś kto się w nim wychował i rozwijał swoją pasję. Nie można jednak negować tego, że „przyjezdny” fotograf z Mazowsza czy Gdańska zlecenie wykona gorzej. Na pewno jednak nie odda tego w sposób tak unikalny jak ten, który wychował się i zaczął swoją przygodę z obiektywem w ręce pod Tatrami.

Jesteśmy z Wielkopolski, kochamy Tatry i chcemy tam się pobrać. Gdzie mamy szukać naszego fotografa?

Odpowiedź jest prosta – pod Tatrami, tam gdzie chcecie się pobrać. Tak będzie najprościej dla Was! Zawodowiec będący po drugiej stronie obiektywu uchwyci czar zdarzeń podczas waszego wesela!

Napiszcie do mnie! Z miłą chęcią odpowiem na każde pytanie! 🙂

Kontakt

  • Date Format: MM slash DD slash YYYY
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Fotograf Nowy Targ – Zobaczcie też jeden z pokazów zdjęć z muzyką, które zdarza mi się tworzyć dla moich par.

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Fotograf Zakopane (@adammolka_photographer)

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Fotograf Zakopane (@adammolka_photographer)