Fotograf portretowy

Fotograf portretowy

Może Was zaskoczę, ale okazuje się, że nie od zawsze fotografowałem śluby ?

Od samego początku dziedziną która mnie fascynowała była fotografia portretowa.

Czy mogę o sobie powiedzieć „fotograf portretowy”? Jako pierwsza skradła moje serce. Od zawsze lubiłem pracę z drugim człowiekiem. Choć czasem wydaje się nam, że jesteśmy bardzo do siebie podobni, to tak naprawdę niezwykle się różnimy. Fotografia jest idealnym medium, które (jeśli dobrze wykorzystane) pokazuje odmienność i oryginalność ludzi. Ta odmienność sprawia, że podczas każdej sesji, spontanicznej czy nawet tej skrupulatnie przygotowanej, widzimy drugiego człowieka takim jakim jest na prawdę.

W pierwszych latach istnienia fotografii panowało dosyć powszechne twierdzenie, że podczas robienia zdjęcia skrada się część duszy osoby portretowanej. Istnieli ludzie, którzy bali się stawać przed obiektywem.  W kolejnych latach rozpowszechnienie fotografii sprawiło, że zaczęto coraz częściej posługiwać się tym medium, aby skutecznie dotrzeć do szerszej publiczności w przeróżnych celach. Idea była zawsze ta sama – udokumentować moment, stworzyć wspomnienie, do którego zawsze będzie można wrócić, nawet po wielu latach.

W dzisiejszych czasach, zdjęcie można zrobić nie tylko aparatem, ale też tabletem, telefonem czy nawet zegarkiem, a przez modę „selfie” piękno fotografii portretowej zatraciło się. Uważam, że ważne jest, aby nie zapominać o uchwyceniu w fotografowanym człowieku jego duszy i tego kim tak naprawdę jest. Mistrzowie fotografii portretowej zawsze powtarzali, że na zdjęciach chcą zobaczyć człowieka autentycznego. Widać to było w ich dziełach, które na zawsze zapisały się do historii nie tylko fotografii, ale też zmieniły świat i światopogląd milionów ludzi.

Chciałbym, żeby moje portrety wywoływały u odbiorców prawdziwe emocje, aby przykuwały uwagę i skłaniały do zatrzymania się przy nich na dłużej. Nie chciałbym, aby były dla Was kolejnym zwykłym zdjęciem umieszczonym na portalu społecznościowym. Jeśli uda mi się sprawić, że poświęcisz choć kilka minut na oglądanie moich prac, będzie to mój duży sukces. ?

 

Jeśli jakimś cudem zabłądziliście tutaj szukając zdjęć ślubnych, zapraszam do mojego portfolio ślubnego: Fotografia slubna Podhale