Reportaż ślubny – najczęściej zadawane pytania

Wykonując moją pracę fotografa, mogę śmiało powiedzieć, że w moim życiu uczestniczyłem w nieprzeciętnej ilości wesel. Dzięki temu doświadczeniu mogę szczerze przyznać, że zorganizowanie ślubu i wesela wiąże się z ogromną pracą i wysiłkiem. Wymaga to od narzeczonych i ich rodziny wielu miesięcy wytężonej pracy, ponieważ wszystko trzeba „dopiąć na ostatni guzik”. Podczas organizacji tego najważniejszego dnia, trzeba upewnić się, że wszystko ze sobą idealnie współgra.

Aby ułatwić Wam te ciężkie przygotowania do ślubu, opracowałem zestaw najczęściej zadawanych mi pytań jeśli chodzi o reportaż ślubny wykonywany przeze mnie. Pytania te pojawiają się przed podpisaniem umowy, czasem tuż przed zaślubinami, a także w trakcie wesela czy sesji plenerowej. Jeśli nie znajdziecie poniżej odpowiedzi na Wasze pytania, zapraszam do skorzystania z formularza kontaktowego, który znajduję się pod tekstem.

Najczęściej zadawane pytania

1. Jakie są godziny reportażu ślubnego?

To pytanie jest jednym z najczęściej zadawanych.
Pracę zazwyczaj zaczynam już podczas przygotowań pani młodej. Najczęściej miejscem tym jest jej dom rodzinny. Gdy czas i okoliczności sprzyjają, udaję się również do domu pana młodego. Mogę to zrealizować tylko w przypadku, gdy dom pana młodego znajduje się w miejscu nieznacznie oddalonym od miejsca przygotowań panny młodej.

Moja usługa w pierwszym dniu wesela, często trwa aż do oczepin włącznie. Zazwyczaj jest to około 13 godzin.

Dla par, którym nie zależy na fotografowaniu oczepin mam przygotowane specjalne oferty 10 i 8 godzinne.

2. Czy wykonuje zdjęcia ślubne w całej Polsce?

Jak najbardziej! ?
Wykonując zdjęcia ślubne w nowych miejscach, czerpię ogromną radość z odkrycia nieznanego. Uwielbiam podróżować, dlatego każde nowe miejsce jest dla mnie ogromnym wyzwaniem, z którym zawsze z przyjemnością się zmierzę. Zdarza mi się tez fotografować sesje ślubne za granicą.

3. Czy pobieram opłatę za dojazd na ślub?

Jeśli fotografuję w lokalizacji nieznacznie oddalonej od miejsca mojego zamieszkania- nie pobieram żadnej opłaty. Jeśli jednak wykonuję usługę gdzieś dalej, proszę parę młodą o zwrócenie kosztów dojazdu oraz noclegu.

4. Ile zdjęć otrzymujemy?

Często pytacie mnie o liczbę zdjęć, które oddaję. Jeszcze nigdy nie fotografowałem dwóch takich samych ślubów, dlatego nie jestem w stanie podać dokładnej liczby. Minimum zdjęć które otrzymujecie to 400. Podczas większych wesel zdarza się, że ta liczba zostaje przekroczona. Liczba zależna też jest od wybranego pakietu.

5. Czy w cena reportażu ślubnego zawiera dodatki takie jak sesja plenerowa w inny dzień niż ślub, albumy ślubne itd?

Cena za fotoreportaż nie zawiera pleneru w inny dzień. Jest on dodatkową usługa i nie jest on zawarty w cenie reportażu ślubnego. Albumy również są dodatkowo płatne. Oczywiście nie trzeba się na nie decydować, choć mocno polecam :).
Dodam tylko, że bardzo często pary młode chcą wykonać plenerową sesję w dzień wesela. W tym przypadku nie trzeba dopłacać, jednakże taka sesja trwa maksymalnie 1 godzinę. Powiem szczerze, że jest to wystarczająca ilość czasu, bym mógł wykonać niepowtarzalne zdjęcia. Zawsze komponuję bardzo zróżnicowane kadry, które przepięknie wyglądają w albumie. ? Jeśli macie ochotę na obejrzenie jednej z takiej sesji zapraszam do klikania – Sesja ślubna w Pieninach

6. Co zawiera w sobie cena reportażu ślubnego?

To kluczowe pytanie, które podczas organizacji wesela zadają mi młode pary.
Cena reportażu ślubnego mieści się w czasie: od przygotowań, aż do oczepin lub ustalonej wcześniej godziny, która jest zależna od wybranego pakietu. Zdjęcia oddaję w formie cyfrowej na serwerze z którego można pobrać pełną rozdzielczość zdjęć. Przy zamawianiu albumu dodaję również pendrive.

Jeden z wybranych reportaży ślubnych – Ślub plenerowy w górach

7. Jak długo musimy czekać na zdjęcia?

Przez ostatni czas wypracowałem system pracy, który pozwala mi oddawać materiał w przeciągu 60 dni od daty ślubu, bądź od dnia dodatkowego pleneru ślubnego. Należy jednak pamiętać, że czas ten może się wydłużyć o kilkanaście dni, w przypadku, gdy ślub i wesele odbywają się w środku sezonu. Czas oczekiwania zmienia się również w przypadku zamówienia albumu ślubnego.

8. Czy będziemy mogli wybrać zdjęcia do albumu ślubnego?

Wychodzę z założenia, że album musi podobać się przede wszystkim parze młodej. To Wy będziecie do niego wracać przez całe życie. To Waszym wnukom będziecie pokazywać zapisane wspomnienia, z tego niepowtarzalnego dnia, uwiecznione na kartach albumu.
Faktem jest, że to ja wybieram zdjęcia do albumu, lecz po zaprojektowaniu rozkładówek zawsze wysyłam gotowy projekt do Waszej akceptacji. Macie wtedy prawo do zasugerowania zmian. Dopiero po tym procesie album jest drukowany.

9. Kto wybiera miejsce na zdjęcia w plenerze?

Zależy mi na tym, żeby miejsce, w którym będziemy wykonywać sesje miało dla Was szczególne znaczenie. Będziecie wtedy czuć się bardziej swobodnie, a zdjęcia nabiorą unikatowej wartości. Dlatego nalegam, aby miejsce zostało wybrane przez Was. Chętnie służę radą dla osób niezdecydowanych, lub chcących odkryć nowe niepowtarzalne miejsca.

10. Czy wykonuję albumy?

Tak. Wykonuje profesjonalne albumy, które zostaną z Wami przez wiele lat. Cechują się doskonałym, eleganckim wykończeniem oraz drukiem na najlepszym papierze fotograficznym w doskonałej jakości. Strony albumu są sztywne, w środku nie ma szycia, co pozwala umieścić fotografie na środku dwóch rozkładówek. Wasz reportaż ślubny będzie wyglądał wspaniale w takim albumie. 🙂 Więcej o albumach możecie poczytać tutaj: Albumy ślubne

11. Czy sesja narzeczeńska wchodzi w listę usług które wykonuję?

Oczywiście! Sesje narzeczeńskie są doskonałą okazją, aby już wcześniej się poznać, a przede wszystkim przyzwyczaić do współpracy. To doświadczenie, powoduję większą śmiałość oraz wyzwala naturalne zachowanie, co daje niesamowity efekt podczas późniejszego reportażu ślubnego Takie spotkanie, podczas sesji narzeczeńskiej daje Wam możliwość do przyzwyczajenia się do obiektywu, a także umożliwia przyzwyczajenie się do mojej osoby ?

12. Jak wygląda rezerwowanie terminu?

Jeżeli zdecydujecie się na moje usługi, zwykle organizuje wspólne spotkanie. Pary, które nie mają możliwości przybycia proszę często o rozmowę na Skype. Zależy mi na tym, aby dobrze Was poznać. Podczas takiego spotkania możecie usłyszeć parę słów o mnie i o mojej pracy. Zwykle mam ze sobą umowę, którą możecie przeczytać, podpisać oraz uiścić opłatę, by zarezerwować termin. Od tego momentu jestem już cały Wasz ?

Na wszystkie inne pytania z przyjemnością odpowiem po skontaktowaniu się ze mną przez formularz

 

Kontakt

  • Date Format: MM slash DD slash YYYY
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Jeśli nie udało mi się odpowiedzieć na jakieś pytanie o reportaż ślubny, które tutaj nie padło to proszę o kontakt :). Można to zrobić poprzez formularz kontaktowy, który widzicie powyżej lub na portalach społecznościowych:

Reportaż ślubny – slideshow

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Fotograf Zakopane (@adammolka_photographer)

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Fotograf Zakopane (@adammolka_photographer)