Fotografia ślubna

 

Fotograf Nowy Sącz wykonuje fotografie na miarę XXI wieku, nie tylko profesjonalne pod względem technicznym, ale przede wszystkim takie, które chwytają za serce odbiorców. Fotografia ślubna to szczególny rodzaj fotografii. Tutaj jak nigdzie indziej trzeba uchwycić emocje, które już nigdy się nie powtórzą.

Fotografia to wyjątkowa sztuka.

Fotograf ślubny

Czego oczekuje się od fotografa, który będzie robił zdjęcia na ślubie i weselu? Zapewne każda Para Młoda ma swoje własne oczekiwania. Prawdą jest też, że każdy fotograf ma swój własny styl robienia zdjęć i ich obróbki. Dlatego wstępny wybór fotografa zapada zazwyczaj po przeglądnięciu portfolio. Potem przychodzi czas na rozmowę z wybranym artystą. Jeżeli Para Młoda jest zauroczona portfolio fotografa, to oznacza, że mówiąc kolokwialnie, Para Młoda i fotograf nadają na tych samych falach, podobają im się te same rzeczy, a to już ogromny krok ku temu, by stworzyć prawdziwe dzieła sztuki ze ślubnych fotografii.
Zerknijcie na wpis, w którym wytłumaczyłem jak wybrać najlepszego fotografa ślubnego – zdjęcia weselne.

fotograf Nowy Sącz
Fotograf Nowy Sącz 1

Reportaż ślubny

 

Sama sztuka robienia zdjęć to oczywiście niezwykle istotna kwestia, ale równie ważna jest osoba samego fotografa. Czy jest to człowiek, który potrafi słuchać i z zaangażowaniem chce poznać oczekiwania swoich klientów? Czy jest to człowiek, który wprowadza dobrą atmosferę w miejscach, gdzie pracuje?

Nawet najpiękniejsza Para Młoda nie wyjdzie na zdjęciach dobrze jeżeli na ich twarzach będzie widoczny duży stres i zdenerwowanie. Fotograf powinien zrobić co w jego mocy, aby klienci czuli się zrelaksowani i pewni tego, że są w rękach prawdziwego fachowcy. Ważne też, aby fotograf nie spełniał ślepo zachcianek swoich klientów, ale aby swoim autorytetem był w stanie doradzić, jakie zdjęcia będą najbardziej udane, jakie pozy oraz stylizacje sprawdzą się najlepiej, by osiągnąć wspaniały efekt końcowy.

Fotograf Nowy Sącz 2

Jak wybrać fotografa ślubnego?

To prawda, że fotograf ślubny musi być trochę psychologiem. Dobry fotograf to nie osoba, która bezmyślnie pstryka zdjęcia, wydając tylko polecenia swoich klientom. „W prawo, w lewo, bardziej do przodu, a teraz ją pocałuj.” Nie tędy droga. Dobry fotograf najpierw wysłuchuje oczekiwań, ale też stara się poznać obawy i ograniczenia osób, które mają być fotografowane. Kiedy Para Młoda i inne osoby będą czuli się bezpiecznie, szansa na piękne zdjęcia wzrasta bardzo mocno. Zaangażowanie jest potrzebne z obu stron, stąd tak ważny jest „flow” między fotografem z klientem.

Musi tutaj płynąć dobra energia! : )

Zdjęcia ślubne

Reportaż ślubny to jedno, ale z reguły Państwo Młodzi zamawiają także zdjęcia z pleneru, który odbywa się tego samego lub zupełnie innego dnia. Zdjęcia z kościoła uchodzą za zdjęcia trudne do wykonania i obróbki, szczególnie ze względu na słabe oświetlenie w większości świątyń. Jednak dobry fotograf poradzi sobie z tym i uzna ten mankament za wyzwanie, a nie za przeszkodę.

Bardzo ciekawym wariantem jest ślub plenerowy. Para, która bierze ślub cywilny, może poprosić o zawarcie związku poza budynkiem urzędu, co daje fotografowi możliwość wykonania wielu pięknych zdjęć, czasem w bajkowej scenerii. Ślub zimą to też okazja dla fotografa, aby wykonać przepiękne zdjęcia. Jednak każda inna pora roku, czy to wiosna, lato czy jesień, także daje ogromne możliwości, które trzeba po prostu umieć wykorzystać.

Fotograf Nowy Sącz 3

(Nie)uchwytne momenty

Ślub, a także wesele to mnóstwo momentów, krótkich chwil, które mają miejsce tylko raz w życiu. Wzruszająca przysięga, ukradkiem ocierana łza, nakładanie obrączek, a później życzenia ślubne to czas, w którym fotograf musi wykazać się wyjątkowym skupieniem by uchwycić najważniejsze sekundy. Często jest tak, że sama Para Młoda niewiele pamięta z tego najważniejszego dnia w życiu. Zbyt duże emocje, zbyt duży ładunek stresu. Dopiero fotografie pozwalają sobie co nieco przypomnieć i jeszcze raz uczestniczyć w tym dniu, tym razem już bardziej świadomie.

Fotograf ślubny Nowy Sącz ma takie właśnie zadanie, uchwycić to co prawie nieuchwytne, uchwycić to co tak ulotne. Prawdziwy artysta mierzy się z tym, że pewnych emocji i momentów nie da się powtórzyć.

Fotograf Nowy Sącz 4

Wesele na wsi obok Nowego Sącza

Fotograf Nowy Sącz nie boi się żadnych okoliczności. Polska wieś to wprost wymarzone miejsce na tradycyjne wesele. Ślub może odbyć się w urokliwym kościółku albo w plenerze. A tradycyjne wesele, na przykład w lokalnej sali albo w remizie z pewnością przypadnie do gustu nie tylko Młodej Parze, ale też gościom spragnionym wrażeń. Fotograf Nowy Sącz docenia możliwości pracy nad swoim warsztatem i nowe wyzwania, jakie stawiają przed nim klienci. Doświadczenie pracy w różnych miejscach i w różnych okolicznościach daje możliwość szlifowania swojego warsztatu oraz wykonywania coraz lepszych zdjęć z coraz większą pewnością siebie.

Fotograf Nowy Sącz 5

Fotografie jako nośnik emocji

Dobry fotograf ślubny doskonale zdaje sobie sprawę, jak bardzo stresujący dla Młodej Pary jest ten wyjątkowy dzień. Osobiście wykonując zdjęcia nie tylko w Nowym Sączu, ale też w całej Polsce, działam dyskretnie, tak, aby swoją obecnością dodatkowo nie wywoływać niepotrzebnego stresu. Działania z boku, z ukrycia, ale jednak działania przynoszące niezwykły efekt w postaci przepięknych zdjęć. Tak naprawdę po latach nikt nie ocenia zdjęć pod kątem ich profesjonalizmu, pod kątem technicznym. Ocenia się raczej zapisane na papierze albo też na nośniku elektronicznym emocje. To właśnie wyróżnia dobrego fotografa. Umiejętność przeniesienia na fotografię emocji. Szczególnie ważne jest to w fotografii ślubnej.

Wspomnienia z czasem znikają, a fotografie pozostaną na bardzo długo.

Para Młoda, która zastanawia się nad wyborem swojego fotografa, dokonuje niezwykle ważnego wyboru. Od tego wyboru zależy bowiem komfort Młodej Pary i Gości na ślubie i weselu, od tego wyboru zależy także jakie będą i jak będą prezentowały się zdjęcia w ślubnym albumie.

Zdjęcia te będą pokazywane dzieciom, wnukom, członkom bliższej i dalszej rodziny, a także zapewne będą dostępne dla przyszłych pokoleń. Przede wszystkim jednak ważne jest zadowolenie ze zdjęć samej Pary Młodej. To najważniejsi Klienci i oni muszą być usatysfakcjonowani wyborem.

Kluczem do osiągnięcia tego zadowolenia jest szczera rozmowa z fotografem na temat swoich oczekiwań, a także umiejętność rozpoznania czy druga strona rzeczywiście jest tym kogo szukamy.

Fotograf Nowy Sącz 6

Fotograf doskonały?

Nie ma chyba fotografa doskonałego, ale są artyści, którzy zbliżają się do tego ideału. Komplementy od Pary Młodej to najpiękniejsze co można usłyszeć. O ile zwykłą sesję na przykład jeśli chodzi o zdjęcia rodzinne, dziecięce, portretowe czy biznesowe, można powtórzyć, ale wydarzenia takiego jak ślub, powtórzyć się nie da.

Dlatego współpraca Pary Młodej i fotografa jest tutaj kluczowa, by cieszyć się wspaniałymi zdjęciami.
Kiedy fotograf wkłada w swoją pracę całe swoje serce, pragnie równo mocno jak Para Młoda, aby zdjęcia wyszły jak najlepiej, by były po prostu zachwycające i zapierające dech w piersiach. Kiedy właśnie tak będzie, fotografowi chce się żyć i pracować, z pełnym zaangażowaniem i uśmiechem na twarzy wykonać kolejną sesję, która przyniesie kolejnych zadowolonych klientów.

Zaproszenie na ślub to dla fotografa zaszczyt, że może być uczestnikiem tych wyjątkowych chwil.

Napiszcie do mnie! Z miłą chęcią odpowiem na każde pytanie! 🙂

Kontakt

  • Date Format: MM slash DD slash YYYY
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Fotograf Nowy Sącz – zobaczcie specjalne pokazy slidów, które tworzę dla moich par!

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Fotograf Zakopane (@adammolka_photographer)

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Fotograf Zakopane (@adammolka_photographer)