Ślub w górach – praktyczne porady

Wiele par coraz częściej marzy o oryginalnym, wyjątkowym ślubie, który zorganizowany będzie zupełnie w innym miejscu niż mieszka się na co dzień. Nie bez powodu więc mnóstwo narzeczonych decyduje się na klimatyczny i nietuzinkowy ślub w górach, który może okazać się bardzo spektakularnych wydarzeniem zarówno dla samych państwa młodych, jak i dla zgromadzonych gości. Czy ciężko zorganizować taki ślub i wesele w górach? Na co warto zwrócić uwagę i czego trzeba samodzielnie dopilnować? Jakie są plusy takiego wesele pod Tatrami? Zapraszam do zapoznania się z poniższym artykułem – naprawdę warto.

Klimatyczny ślub

Ślub w górach w klimatycznych i przytulnym kościele oraz wesele w plenerze, gdzie z każdej strony ukazują się cudowne i zapierające dech w piersi widoki to tylko jeden z powodów dla których wiele par nie wyobraża sobie powiedzenia sakramentalnego „tak” w innej części Polski. To tu bowiem jest czyste i świeże powietrze, a goście i para młoda w gratisie otrzymuje piękne widoki gór, które idealnie prezentują się na zdjęciach i filmie z wesela. To tu praktycznie każda restauracja, która organizuje wesela otoczona jest naturą co dodatkowo tworzy wyjątkowy klimat, który jeszcze bardziej podkreśla rangę tego wydarzenia. Choćby ze względu na ten wyjątkowy plener pary zarówno latem i zimą decydują się zawrzeć związek małżeński pod Tatrami.

Zobacz moje portfolio – Fotograf ślubny

Wesele w górach

 

Nie od dziś wiadomo, że rodowici górale to osoby bardzo pracowite, doświadczone, posiadające ogromną wiedzę. To kolejny plus, który decyduje o tym, iż wiele par chce, by ich wesele zostało właśnie zorganizowane i poprowadzone przez takie konkretne osoby. Dla górali prowadzących restauracje nie ma bowiem rzeczy niemożliwych. Są w stanie zorganizować wszystko, by zarówno para młoda jak i goście bawiący się na ich przyjęciu byli zadowoleni. Dlatego też, nie bez powodu się mówi, że tradycyjne wesela góralskie potrafią trwać nawet kilka dni. Gościnność lokalnych górali jest bowiem tak duża, że naprawdę trudno się rozstać z ich poczuciem humoru, energią i propozycją świetnej zabawy. Wiadomo, że organizacja takiego ślubu i wesela na ponad stu gości nie jest rzeczą banalnie prostą. Właściciele często mają ogromne doświadczenie w stworzeniu wyjątkowej imprezy, która będzie spełniać oczekiwania wszystkich zaproszonych gości. A jak trzeba – sami potrafią zaskoczyć mile parę młodą swoimi pomysłami na ciekawe atrakcje, które jeszcze bardziej uatrakcyjnią taką noc.

Wyśmienite wesele

Każdy organizator wesela w górach mówi wprost:by zabawa była udana musi być: świetna muzyka, dużo pysznego jedzenia oraz dużo wybornego alkoholu. I o to bardzo dbają właściciele hoteli i restauracji, które specjalizują się w tego typu imprezach. Na takich góralskim weselu nie mogą stać stoły puste. Goście muszą być najedzeni! W menu weselnym można więc spotkać wiele wyśmienitych i lokalnych potraw stworzonych z produktów, które można znaleźć tylko i wyłącznie w tym rejonie Polski. Wyborne mięsiwo (wykonane na kilka sposobów), uwielbiane przez wszystkich sery (w tym oscypki), gorące zupy oraz słodkie desery – to tylko część wspaniałości, których nie może zabraknąć na wielkim, weselnym stole.

Energiczna muzyka

Wesele w górach zawsze kojarzone jest z głośną, energiczną muzyką. Wiele par organizując swój ślub w tym miejscu może liczyć na mnóstwo świetnych zespołów góralskich, które mają tak bogaty repertuar i tak wielką werwę, że nie sposób im się oprzeć. Ich energia, propozycje zabawy i poczucie humoru wyciągnie na parkiet każdego (nawet osoby nie przepadające za tańcem szybko zorientują się, że tańczą już drugą godzinę z rzędu). Dobra kapela góralska jest w stanie poprowadzić zabawę weselną do białego rana. Warto jednak pamiętać, by „zarezerwować” u nich termin przynajmniej na rok wcześniej. Rozchwytywane zespoły góralskie mają naprawdę dużo pracy.

Konkurencyjne ceny

Wiele par często chce zorganizować swój ślub latem. Piękna pogoda, zielona trawa i kwitnące drzewa zdecydowanie zachęcają, by zorganizować taką uroczystość w miesiącach ciepłych. Jednak ślub w górach zimą przy białym puchu będzie oryginalny i wyjątkowy. I o tym zaczyna marzyć wiele narzeczonych. To właśnie ślub w górach zimach posiada wyjątkowy urok i klimat. Biała suknia na tle gór i białego puchu to często spotykany widok, który wygląda wręcz bajecznie. Dużym plusem organizacji przyjęcia weselnego zimą jest także większy wybór terminów. W tym czasie bowiem restauracje nie mają takiego tłoku i chętnie zorganizują przyjęcie nawet na kilkaset gości. To dobre, wygodne i ekonomiczne rozwiązanie.

Kolory, stroje i wyjątkowe dekoracje

Wiele osób zakochanych jest w górskich chatkach, w których panuje styl do nie do podrobienia. Piękne, żywe kolory, kwiatowe stroje, drewniane ozdoby oraz lokalne rękodzieła można dostrzec w każdym miejscu organizującym tego typu imprezy. Takie dekoracje góralskie są unikatowe, dlatego też wiele par marzy, by zorganizować ślub w typowo góralskiej dekoracji, która już od wejścia będzie tętnić życiem, kolorami i oryginalnymi ozdobami.

 

Jeśli macie ochotę to zapraszam na mojego facebooka – https://www.facebook.com/adam.molka.fotografia

Privacy Preference Center