Style weselne – 6 podpowiedzi w jakim stylu zorganizować wesele

Zaczynasz właśnie organizację tego wspaniałego dnia? Jeżeli masz już datę i salę to czas na wybranie motywu przewodniego wesela! To od niego zależą wszelkie dekoracje, kwiaty, wystrój kościoła, a nawet projekt zaproszeń.

Motyw przewodni to kolorystyczny lub tematyczny akcent, który dominuje w dekoracjach weselnych. Poniżej przygotowałem dla Ciebie najpopularniejsze style weselne w formie listy.

Zainspiruj się!

Wesele w stylu boho

Jest to aktualnie jeden z najpopularniejszych trendów weselnych. Styl boho związany jest z lekkością, naturalnością, a u jego podstaw leżą naturalne kolory ziemi. Panna Młoda ma włosy lekko związane w warkocz lub naturalnie rozpuszczone i pofalowane.

Suknia ślubna w stylu boho to lekka, zwiewna i delikatna suknia, która często jest urozmaicona koronką lub szerokimi rękawami. To styl bardzo dziewczęcy i eklektyczny.

Pan Młody w stylu boho może ubrać garnitur w kratę. Wesele z motywem przewodnim boho może być zorganizowane w plenerze w otoczeniu natury, kwiatów, zieleni, a gdy zajdzie słońce, niech rozbłysną świece i lampiony.

Wesele w stylu klasycznym

Styl klasyczny to ponadczasowy motyw, który się nigdy nie zestarzeje. Ten styl cechuje się stonowaną kolorystyką, elegancką i prostymi dodatkami. Kolorem przewodnim najczęściej zostaje klasyczna biel, która może być wzbogacona o pastelowo różowe dodatki. Wybierając styl klasyczny stawia się na jeden rodzaj kwiatów, np. jasne róże. 

Wesele w stylu góralskim

Jeżeli planujesz ślub na Podhalu warto zainspirować się tą malowniczą lokalizacją. Ślub w Zakopanem to doskonała okazja do zainspirowania się do motywu przewodniego. Wesele w stylu góralskim to miliony barw, energiczna i skoczna muzyka, a także sielskie i tradycyjne dekoracje.

Suknia ślubna w stylu folk może mieć kolorowe dodatki, takie jak: hafty, koronki, kwiaty i… oczywiście czerwone korale! 🙂 Jeżeli planujesz ślub w stylu góralskim zainspiruj się tym artykułem – ślub w górach – praktyczne porady.

Wesele w stylu rustykalnym

Wesele rustykalne to delikatność, surowość i natura. Rustykalność przywodzi na myśl wiejską sielankę… i o to właśnie chodzi. 🙂 Wesele w stylu rustykalnym to swoboda, bezpretensjonalna atmosfera i prostota.

Dekoracje powinny być robione z umiarem, najlepiej własnoręcznie z drewna, juty i polnych kwiatów lub liści. Materiały dekoracji w stylu rustykalnym są w kolorach zieleni, szarości, bieli, ecru i w odcieniach drewnianego brązu. Suknia ślubna i garnitur Pana Młodego powinny być proste i eleganckie.

Wesele w stylu eko

Aktualnie panuje (bardzo słuszna) moda na bycie ekologicznym. To bardzo dobry ruch w celu dbania o naszą planetę. Jeżeli planujesz zorganizować swoje wesele we właśnie tym stylu to wspaniały pomysł!

Wesele z motywem przewodnim eko to przede wszystkim naturalne materiały, odnawialne surowce i zero plastiku.

Jako, że styl ekologiczny wiąże się ściśle z naturą, fantastycznym miejscem do odbycia się zabawy weselnej jest plener.

Suknia ślubna eko to suknia z drugiej ręki, najlepiej po mamie, bądź babci. Jeżeli jednak Panna Młoda zdecyduje się na nową lub wypożyczoną suknię, materiał powinien być z lnu lub jedwabiu, Pan Młody również z takich samych materiałów powinien mieć garnitur.

Dekoracje i akcesoria ślubne muszą być w kolorach ziemi, a także być poddawane recyklingowi. Na jakiekolwiek style weselne się zdecydujecie, polecam wprowadzenie do nich elementów z weselnego stylu eko! 🙂 

Style weselne to studnia bez dna!

Jak zapewne się domyślacie, motywów przewodnich na wesele jest niezliczenie dużo. Obecnie najpopularniejszymi są style weselne wyżej wymienione. Większość z nich opiera się na naturalności i braku przepychu. Pozostałe style to m.in.: styl minimalistyczny, leśny, gotycki, retro, zamkowy, art deco, meksykański, hipisowski, sportowy.

Inspirację można znaleźć wszędzie!

Wypełnij formularz by poznać ofertę

  • Date Format: MM slash DD slash YYYY
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.