Wesele i ślub zimą – 5 zalet organizacji wesela w miesiącach zimowych!

Śluby w Polsce w najmroźniejszą porę roku nie cieszą się zbyt dużą popularnością, a szkoda! Zima to przepiękna i malownicza pora roku, która może dodać jeszcze więcej magii i wyjątkowości Waszemu dniu! Sprawdź poniżej, jakie są zalety ślubu i wesela w zimę.

Wesele zapamiętane na lata

Z całą pewnością to właśnie Wasz ślub w zimę zostanie zapamiętany na dłużej wśród gości, niż taki, który odbędzie się w sezonie ślubnym, czyli na wiosnę lub latem. Dlaczego? To proste! Z dużym prawdopodobieństwem Wasza uroczystość będzie jedynym zimowym weselem, podczas którego goście się bawili w tym roku, a może nawet w przeciągu paru lat!

Z mojego doświadczenia wiem, że goście weselni chętniej bawią się na weselu zimą, gdy częstotliwość tych imprez jest zmniejszona. Wasi znajomi po prostu tęsknią za dobrą zabawą w sezonie zimowym!  Organizując ślub zimą gwarantuję, że będzie to wesele, o którym się nie zapomni!

Ślub niezależny od pogody

Ile razy słyszałaś, że Twoja znajoma, która będzie miała ślub latem w ogrodzie, zamartwia się z powodu pogody? Hm… pewnie nie raz. 😉 Na szczęście ślub w zimę oszczędzi Ci tego kłopotu. Każdy, kto kiedykolwiek miał coś wspólnego z organizacją wesela, wie, że łączy się to z niezliczoną ilością decyzji, wyborów i stresujących momentów.

Ślub zimą to aż dwa zmartwienia mniej! Po pierwsze nie musisz decydować, czy robisz wesele na sali, czy w plenerze. Rozsądnym wyborem jest oczywiście sala, choć ślub plenerowy w zimie też potrafi mieć swój urok. Szczególnie jak zacznie padać śnieg. 😉 Drugim generatorem stresu, który Cię nie dotyczy to pogoda!

Organizując wesele na sali w zimę pogoda nie musi Cię obchodzić! W końcu mroźna lub wietrzna aura za oknem sprzyja budowaniu przytulnej atmosfery. Zamiast kwiatów na stół rozłóż zimowe dekoracje, takie jak: szyszki, gałązki choinki, świece czy nawet sztuczny śnieg. Takie dekoracje będą dla wszystkich gości niespotykane i wyjątkowe.

Śnieżna sesja zdjęciowa

Zima to świetna okazja na magiczną sesję ślubną w śnieżnej scenerii. Sesja zdjęciowa w śniegu to wyjątkowa aura i romantyczny plener. Pamiętajcie, aby podczas zdjęć w plenerze mieć ze sobą rozgrzewające dodatki: ciepłe rękawice, czapki, grube okrycia lub kurtki i koniecznie coś gorącego do picia.

Aby się nie przeziębić, należy w domu przed sesją ustalić wszelkie szczegóły z fotografem i wzajemnie podzielić się inspiracjami, aby sesja poszła jak najsprawniej. Zimowa sesja zdjęciowa może wydawać się trudna, ale po odpowiednim przygotowaniu będzie niczym innym jak tylko dobrą zabawą i pamiątką na całe życie!

Ślub w górach

Marzy Ci się klimatyczny ślub zimą w górach? …a może huczne wesele w Zakopanem? Zima to idealna pora roku na te lokalizacje. Ślub w górach to nie tylko malownicze widoki na lasy i szczyty, to także góralska muzyka i tańce, kolorowe stroje, otwarte i przyjazne usposobienie górali oraz wspaniała architektura i wnętrza. Zimowa aura dodatkowo podkręci zakopiański klimat, a ceremonia ślubna w takim miejscu będzie po prostu doskonała!

Jeśli szukasz miejsca, w którym można zorganizować wesele na Podhalu, zapraszam do mojego obszernego wpisu, w którym polecamSALE WESELNE NA PODHALU

Wolne terminy na ślub

Kolejnym plusem wesela w mroźną porę roku jest to, że zima nie należy do sezonu ślubów, co oznacza – więcej wolnych terminów, a ceny są znacznie niższe. Dzięki temu, że zimowe terminy są dużo mniej oblegane to istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że uda Ci się wynająć Twoją wymarzoną salę bez żadnego problemu i to w atrakcyjnej cenie. Ślub na Podhalu w urokliwej karczmie? Załatwione! 😉 Ślub zimą można zorganizować tańszym kosztem niż ślub sezonowy! 🙂

 

Jako ciekawostkę podaję artykuł, z którego dowiecie się jak statystycznie rozkładają się śluby w Polsce w poszczególnych miesiącach. Link do artykułu

 

Zima stwarza dla pary młodej zupełnie nowe możliwości! Warto wyjść naprzeciw stereotypom i zorganizować wesele poza sezonem ślubnym, dzięki temu będziecie mieć nietuzinkowy ślub jak z bajki!

Wypełnij formularz by poznać ofertę

  • Date Format: MM slash DD slash YYYY
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.