Jedną z najważniejszych decyzji, którą pary młode podejmują przed zawarciem ślubu i zorganizowaniem wesela jest wybór sali weselnej, karczmy lub hotelu, w którym odbędzie się przyjęcie. Nie jest to zazwyczaj łatwy wybór. Na rynku jest bardzo wiele miejsc, które zajmują się organizacją wesel. Poziom tej organizacji nieustannie rośnie, dlatego nigdy nie zazdrościłem moim klientom wyboru sali : )

Postanowiłem jednak zaglądnąć do moich archiwalnych zdjęć, poszperać w głębokich odmętach mojej pamięci i przypomnieć sobie najlepsze sale weselne na Podhalu i pokrótce je dla Was odpisać. Kolejność jest przypadkowa. Pierwsza sala na tej liście jest w moim przekonaniu tak samo dobra jak ostatnia, i na odwrót : )

 

Pisząc ten wpis bazuję nie tylko na moim doświadczeniu, ale też na doświadczeniach par z którymi miałem dużą przyjemność współpracować. Dzielę ten wpis na kategorie, które pomogą Wam w wyszukiwaniu najlepszej sali weselnej na Podhalu!

Sala weselna Podhale

Szukając miejsca na zorganizowanie wesela na Podhalu zauważycie na pewno, że tutejsze lokale są bardzo zróżnicowane pod względem wystroju i stylu. Sala weselna na Podhalu kojarzy się większości ludzi z drewnianymi karczmami. I nie jest to błędne myślenie. Wesele w karczmie faktycznie jest jednym z najpopularniejszych sposobów na zorganizowanie przyjęcia na Podhalu. Mamy jednak w okolicy bardzo duży wybór. Osoby, które chcą zorganizować wesele w hotelu czy w eleganckiej sali weselnej też na pewno znajdą coś dla siebie. 

Wesele w karczmie

Sale weselne Podhale

Na Podhalu cały czas bardzo popularne są wesela w karczmie. I bardzo dobrze! Mamy bardzo dużo klimatycznych karczm, które świetnie oddają atmosferę Tatr i Podhala. Z doświadczenia wiem, że większość uroczystości organizowanych w drewnianych karczmach są to wesela góralskie. Jednak nie jest to regułą. Coraz więcej ludzi, którzy na co dzień mieszkają w innych częściach Polski niż Zakopane i okolice decyduje się właśnie na wesele w karczmie. Poniżej przedstawiam kilka moich ulubionych karczm.

Obejrzyj moje portfolio
Sale weselne na Podhalu - 21 najciekawszych miejsc 24

1. Karczma Zadyma

Szaflary

 

Miejsce dla ludzi, którzy chcą zorganizować wesele w karczmie. Karczma Zadyma słynie w okolicy z bardzo dobrego jedzenia. Nauczony doświadczeniem mogę to tylko potwierdzić : ) W karczmie Zadyma można zorganizować wesele na dużą ilość osób, na czym na pewno zależy parom, które pragną wyprawić prawdziwe wesele góralskie. Nie od dziś wiadomo, że górale mają liczne rodziny, które obowiązkowo zapraszane są na wesela : )

Sama sala cechuje się przepięknym wystrojem w stylu góralskim. Ma to tak niesamowity klimat, że dodatkowe dekoracje sali można ograniczyć do minimum.

 

Liczba gości: 250 na jednej sali, 310 na dwóch

Adres www: https://zadyma.eu

Sale weselne na Podhalu - 21 najciekawszych miejsc 25

2. Karczma Koliba

Kluszkowce

 

Mogę powiedzieć, że Karczma Koliba jest jedną z moich ulubionych sal, na której można zorganizować wesele w okolicach Nowego Targu. Składa się na to wiele czynników – po pierwsze jest to umiejscowienie samego budynku. Karczma Koliba mieści się bowiem na zboczu góry Wdżar w malowniczych Kluszkowcach. Widać stamtąd aż trzy pasma górskie – Gorce, Pieniny i Tatry. Po drugie sama Karczma wykonana jest w całości z drewna w stylu góralskim.

Nie jest to jednak jedno z tych miejsc, w którym brakuje światła. Wnętrza Karczmy Koliba wypełniają się światłem dzięki dużym oknom, co daje niepowtarzalny klimat.

Liczba gości: ponad 250 osób

Adres www: facebook

Sale weselne na Podhalu - 21 najciekawszych miejsc 26

3. Karczma Harenda

Zakopane

 

Harenda wielu osobom kojarzy się przede wszystkim ze stokiem narciarskim, który właśnie w tej dzielnicy Zakopanego jest położony. Jednak, przede wszystkim dla górali, harenda to też miejsce, w którym można zorganizować prawdziwe wesele góralskie i nie tylko góralskie. Karczma Harenda jest to jedno z tych miejsc, w których można poczuć góralskiego ducha. Drewniane wnętrza, naturalne oświetlenie i pyszne tradycyjne jedzenie tworzą urok tego miejsca.

Liczba gości: 350 osób

Adres www: http://harendazakopane.pl

Sale weselne na Podhalu - 21 najciekawszych miejsc 27

4. Karczma u Furtoka

Biały Dunajec

 

Karczma, która bardzo kojarzy mi się z typowym weselem góralskim. Tradycyjne, bardzo dobre jedzenie, dużo miejsca, w którym zmieści się wiele, aż do 450, Waszych gości. Wnętrza Karczmy u Furtoka wykonane są w tradycyjnym, podhalańskim stylu. Karczma zlokalizowana jest w Białym Dunajcu

Liczba gości: do 450 osób

Adres www: http://www.ufurtoka.bialydunajec.pl

Sale weselne na Podhalu - 21 najciekawszych miejsc 28

5. Karczma Koziniec

Czarna Góra

 

Karczma położona tuż przy wyciągu narciarskim w Czarnej Górze. Piękne miejsce wybudowane całkowicie w stylu regionalnym. Kolejny raz napiszę, że lubię pomieszczenia, do których wpada dużo naturalnego światła. I Karczma koziniec do takich miejsc należy. Na prawdę dobre jedzenie i wiele miejsc w okolicy, w których można wykonać plener w dzień wesela.

Adres www: facebook

Sale weselne na Podhalu - 21 najciekawszych miejsc 29

Sala weselna Zakopane – wesele w hotelu

Nie łatwo jest znaleźć typową salę weselną w Zakopanem. Jednak to miasto słynie z przepięknych hoteli, w których organizowane są przyjęcia ślubne. Sale weselne na Podhalu to oczywiście nie tylko karczmy. Pochwalić się też możemy świetną infrastrukturą hotelową. Hotele służą nie tylko do nocowania, ale można w nich również zorganizować nie tylko małe przyjęcia weselne, ale też wesela na dużą liczbę osób. Zobaczcie mój top hoteli na Podhalu!

Obejrzyj moje portfolio
Sale weselne na Podhalu - 21 najciekawszych miejsc 30

6. Hotel Bachledówka

Czerwienne – Bachledówka

 

Hotel Bachledówka zdecydowanie zasługuje na polecenie. Jest to miejsce położone we wsi Czerwienne, na górze Bachledówka, z której rozciąga się przepiękny widok na panoramę Tatr. Dużym atutem tego miejsca jest fakt, że goście weselni mogą nocować w hotelu zarówno przed jak i po weselu. W Hotelu Bachledówka wykonałem wiele reportaży ślubnych. Nie znam pary młodej, która nie byłaby zadowolona zarówno z samego miejsca, ale przede wszystkim z personelu, który zawsze dba o to aby każdy gość był zadowolony na 200%.

Tutaj również nie mogę wspomnieć o jedzeniu, które przyciągnie nawet najbardziej wybrednych smakoszy. Połączenie kuchni regionalnej z wirtuozerią kucharzy daje się tutaj wyczuć. Z doświadczenia wiem, że w Hotelu Bachledówka fotografuje się naprawdę dobrze. Jest to miejsce pełne potencjału dla dekoratorów, którzy potrafią zdziałać tam cuda. Dekoracje wraz ze światłem, które wpada tam z ogromnych okien, za którymi rozpościera się widok na Tatry potrafi zachwycić!

Liczba gości: do 250 osób

Adres www: http://bachledowka.pl

Sale weselne na Podhalu - 21 najciekawszych miejsc 31

7. Hotel górski Kalatówki

Kalatówki

 

Zdecydowanie miejsce położone najbliżej gór ze wszystkich zakopiańskich hoteli. Ba! Leżące w samym ich sercu – na polanie Kalatówki w Tatrach. Idealne miejsce by zorganizować plenerowy ślub w górach. Lokalizacja hotelu idealna dla prawdziwych ludzi gór! Dużym atutem Hotelu Kalatówki jest niedaleka odległość od kaplicy przy klasztorze sióstr Albertynek, gdzie można wziąć kameralny ślub w górach.

Liczba gości: ok 100 osób

Adres www: https://www.kalatowki.pl

Sale weselne na Podhalu - 21 najciekawszych miejsc 32

8. Hotel Raddisson w Zakopanem

Zakopane

 

Hotel położony w samym centrum Zakopanego z bardzo elegancką salą weselną. Położony jest bardzo blisko słynnej skoczni narciarskiej Wielka Krokiew. Miejsce, które jest bardzo dobrym wyborem dla tych, którzy chcą zorganizować ślub w plenerze. Wnętrza sali są bardzo nowoczesne. Elegancji dodają okrągłe stoły, przy których będą siedzieć Wasi goście.

Liczba gości: do 210 osób

Adres www: https://www.radissonhotels.com/

Sale weselne na Podhalu - 21 najciekawszych miejsc 33

9. Hotel Logos Zakopane

Zakopane

 

Przepiękny hotel, który mimo tego, że położony jest w okolicy centrum Zakopanego, nie jest miejscem kojarzącym się z tłokiem i chaosem. Wręcz przeciwnie. W hotelu logos miałem wrażenie, że czas delikatnie zwalnia. Spowodowane było to prawdopodobnie atmosferą jaka tam panowała. Obsługa dawała z siebie 200% aby goście weselni byli zadowoleni z przyjęcia, w którym uczestniczyli. Na uwagę zasługuje urokliwy ogród obok hotelu oraz sam budynek, do którego prowadzą bardzo fotogeniczne schody. Tak, schody też mogą być fotogeniczne ? Idealne miejsce by zorganizować ślub plenerowy w górach!

Liczba gości: do 150 osób

Adres www: https://logos-zakopane.pl

sale weselne na Podhalu

10. Hotel Aries Zakopane

Zakopane

 

Hotel Aries jest jednym z najładniejszych zakopiańskich hoteli w jakim wykonywałem reportaż ślubny. Jest to miejsce bardzo luksusowe, a za razem podkreślające lokalizacje, w której jest usytuowane. W wystroju znajduje się wiele elementów drewnianych, a nawet historyczna kolejka, która wiele lat temu woziła turystów na Kasprowy Wierch. Hotel zlokalizowany jest w samym centrum Zakopanego, tuż obok słynnych Krupówek. Dużym atutem Hotelu Aries jest fakt, że na miejscu można wziąć ślub cywilny lub złożyć sobie przysięgę.

Adres www: https://www.hotelaries.pl/

Sale weselne na Podhalu - 21 najciekawszych miejsc 34

11. Borowy Dwór – Biznes, Spa & Fun

Szaflary

 

Borowy Dwór to kolejne miejsce, w którym zapewnicie swoim gościom weselnym, oprócz świetnej zabawy, zakwaterowanie przed i po weselu. Sala położona jest w Szaflarach, tuż obok Term Szaflary. Wystój przestronnych sal został zaprojektowany tak, aby połączyć styl góralski ze stylem bardziej nowoczesnym. Przyznam, że prezentuje się to bardzo dobrze. Borowy Dwór jest kolejnym miejscem, z którego Wasi goście nie wyjdą głodni.

Adres www: https://www.borowydwor.pl

Sale weselne na Podhalu - 21 najciekawszych miejsc 35

Wesele na Podhalu

Kolejną kategorią są restauracje, w których organizowane są wesela. Będą to miejsca, w których bardzo dobrze mi się fotografowało nie tylko ze względu na wystój sal, ale też atmosferę jaka tam panowała : )

Obejrzyj moje portfolio
Sale weselne na Podhalu - 21 najciekawszych miejsc 36

12. Dworek Gościnny

Szczawnica

 

Osobom, które kochają Pieniny i chcą w ich sercu zorganizować swoje przyjęcie ślubne polecam Dworek Gościnny w Szczawnicy. Przepiękne miejsce, w którym da się odczuć ponad 100 letnią historię budynku. Dworek jest miejscem bardzo wdzięcznym dla fotografów. Świetnie oświetlone wnętrza, zarówno wieczorem jak i w dzień dzięki dużym oknom, które pozwalają promieniom słońca wypełnić pomieszczenia budynku. Na uwagę tutaj zasługuje też jedzenie, które zapamiętałem bardzo, bardzo pozytywnie.

Liczba osób: ok. 250

Adres www: http://www.dworekgoscinny.pl/pl/

Sale weselne na Podhalu - 21 najciekawszych miejsc 37

13. Litworowy Staw

Białka Tatrzańska

 

Restauracja i Hotel Litworowy Staw w Białce Tatrzańskiej jest to kolejne miejsce, które idealnie łączy góralski klimat z nowoczesnością w bardzo dobrym stylu. Przepiękne wnętrza, naturalne oświetlenie i obsługa, która jest tutaj na prawdę na najwyższym poziomie sprawią, że nawet najbardziej wybredni goście będą zadowoleni. Kolejne miejsce, w którym odkryjecie nowe smaki, ale też zjecie dobrze Wam znane tradycyjne potrawy idealnie przygotowane.

Liczba osób: ok. 300

Adres www: https://litworowystaw.pl

Sale weselne na Podhalu - 21 najciekawszych miejsc 38

14. Kraina Smaku – wesele w Zakopanem

Zakopane

 

Nazwa nie jest przypadkowa – Kraina Smaku na prawdę przenosi gości weselnych do krainy, w której smakują znakomitych potraw. Przestronna sala weselna połączona z hotelem, w którym Wasi goście znajdą zakwaterowanie przed i po weselu. W Krainie smaku mamy dwie opcje organizacji wesela. Dla ludzi, którzy planują wyprawienie wesela na dużą ilość osób dostępna jest główna sala ze wspaniałym wystrojem. Dla osób planujących mniejsze wesele dostępna jest restauracja Kryjówka, na której panuje naprawdę świetny klimat. Tworzą go starannie dobrane dekoracje sali oraz osobliwe oświetlenie. Na uwagę zasługuje też otoczenie sali. Wyjątkowo ładny ogród z altaną, w której czasami organizowane jest krojenie torta. Wygląda to na prawdę świetnie.

Adres www: https://kraina-smaku.com

Sale weselne na Podhalu - 21 najciekawszych miejsc 39

15. Restauracja Ziębówka

Witów

 

Ziębówka to bardzo klimatyczna karczma, która położona jest ok. 10 minut od Zakopanego. Jest to miejsce, do którego pasuje idealnie styl rustykalny i boho. Przepiękna lokalizacja do zorganizowania ślubu w plenerze. Do dyspozycji jest doskonale oświetlony taras, na którym zorganizować można zaślubiny lub po prostu zacząć tam tańczyć ? W Ziębówce jak nigdzie indziej, panuje atmosfera bardzo ciepła i domowa. Nie jest to typowa sala weselna, w której zmieści się 300 osób co czyni ją jednym z najbardziej klimatycznych miejsc na Podhalu.

Liczba osób – do 150

Adres www: facebook

Sale weselne na Podhalu - 21 najciekawszych miejsc 40

16. Perła Pienin

Grywałd

 

Miejsce, które odkryłem stosunkowo niedawno. Zapewne dlatego, że stosunkowo niedawno powstało ? Sala położona w bardzo malowniczej miejscowości Grywałd, który jest położony na małopolskim szlaku architektury drewnianej.
Jeżeli lubicie atmosferę małych, drewnianych kościółków to w Grywałdzie znajdziecie zabytkowy, XV-wieczny gotycki kościół. Perła Pienin jest salą, w której bardzo dobrze się fotografuje. Wnętrze jest jasne i udekorowane z dużym smakiem. Na uwagę zasługuje fakt, że Wasi goście mogą przenocować w pensjonacie, który jest w tym samym budynku co sala weselna.

Adres www: facebook

Sale weselne na Podhalu - 21 najciekawszych miejsc 41

17. Rancho Lot

Nowy Targ

 

Rancho Lot jest salą położoną w Nowym Targu, chociaż będąc tam wydaje się jakby było się na najspokojniejszej wsi w Polsce : ) Świetna lokalizacja, tuż obok Rezerwatu Bór Nad Czerwonem nadają temu miejscu bardzo osobliwy klimat. Podczas wesela bardzo często wykonuję szybką sesję ślubną. W restauracji Rancho Lot nie mam problemu z wyborem miejsca, gdyż kilka minut od sali znajduje się przepiękny las, ścieżka oraz widok na pasmo Tatr. Adres www: https://rancholot.pl/

Sale weselne na Podhalu - 21 najciekawszych miejsc 42

18. Skalny Dworek

Nowy Targ

 

Skalny Dworek w Nowym Targu jest to przestronna sala weselna, której można nadać bardzo elegancki styl dodając odpowiednie dekoracje. Jest to miejsce bardzo uniwersalne. Bawią się w nim świetnie zarówno górale jak i ludzie, którzy nie chcą organizować wesela góralskiego. Zdecydowanie jedno z miejsc, które przyciągnie każdego smakosza. Zjemy tutaj raczej tradycyjne potrawy, jednak przygotowane są one na najwyższym poziomie.

Adres www: http://www.skalnydworek.pl

Sale weselne na Podhalu - 21 najciekawszych miejsc 43

Wesele Podhale – domy weselne Podhale

I wreszcie, na sam koniec, prezentuję sale weselne. Budynki, które zostały wybudowane lub dostosowane typowo do tego, żeby wyprawiać przyjęcia weselne dla par młodych.

 

Sale weselne Nowy Targ

 

W zestawieniu, które znajdziecie poniżej wyszczególniłem sale weselne w Nowym Targu i w okolicach.

Obejrzyj moje portfolio

19. Sala weselna Victoria w Rabce Zdrój

Rabka Zdrój

 

Następnym miejscem na Podhalu, w którym możecie zorganizować swoje wesele jest sala Victoria w Rabce Zdrój. Jest to kolejna sala, która nie jest urządzona w stylu typowo góralskim. Nawiązuje ona bardziej do stylu eleganckiego. W Victorii Wasi goście usiądą przy eleganckich stołach otaczających przestronny parkiet, oraz na antresoli. Sala weselna Victoria to bardzo fotogeniczne miejsce, w którym bardzo lubię wykonywać reportaż ślubny.

Adres www: http://www.victoria-rabka.pl

Sale weselne na Podhalu - 21 najciekawszych miejsc 44

20. Przystań w Kabanosie

Spytkowice

 

Dla par młodych, które planują zaproszenie dużej ilości gości na swoje wesele polecam salę Przystań w Kabanosie. Jedna z ładniejszych sal, na których miałem przyjemność fotografować łącząca w swoim wnętrzu styl góralski z funkcjonalną nowoczesnością. Wystój Przystani w Kabanosie został wykonany ręcznie przez miejscowego ludowego rzemieślnika, co na prawdę robi ogromne wizualne wrażenie. Warto też nadmienić, że jest to jedna z niewielu sal w stylu góralskim, na której jest na prawdę dobre oświetlenie. Dzięki temu zdjęcia wychodzą tam na prawdę dobrze!

Adres www: https://przystanwkabanosie.pl

Sale weselne na Podhalu - 21 najciekawszych miejsc 45

21. Willa Orchidea

Spytkowice

 

Wśród sali weselnych w okolicach Nowego Targu uwagę przyciąga Willa Orchidea. Sala położona w miejscowości Waksmund 10 minut od Nowego Targu. Willa Orchidea wyróżnia się spośród innych miejsc na Podhalu, w których można zorganizować wesele swoim wystrojem. Nie znajdziecie tam typowego góralskiego wystroju, lecz coś co bardziej przypomina styl glamour. W sali weselnej Willa Orchidea Wasi goście usiądą przy eleganckich, okrągłych stołach co bez wątpienia ułatwia fotografowanie sytuacji dynamicznych, które przy tych stołach się dzieją.

Adres www: https://www.willa-orchidea.pl

Sale weselne na Podhalu - 21 najciekawszych miejsc 46

Zobaczcie też wpis o salach weselnych w Zakopanem – Kiszela Photography

 

Skontaktuj się ze mną aby poznać cenę za reportaż ślubny lub sesję plenerową!

 

Kontakt

  • Date Format: MM slash DD slash YYYY
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Fotograf Zakopane (@adammolka_photographer)

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Fotograf Zakopane (@adammolka_photographer)

Privacy Preference Center