Wesele Zakopane

7 powodów dlaczego wesele w Zakopanem to dobry pomysł

Zakopane jest miejscem, które przyciąga rzesze turystów przez cały rok. Piękne widoki i atrakcyjne szlaki to oczywiście główne przyczyny popularności tego górskiego miasta. Jednak to nie jedyne jego atuty. Zakopane to również dobre miejsce, na które pary młode decydują się coraz częściej, aby to właśnie tu przeżyć i zorganizować swój wymarzony ślub i wesele.  Dlaczego? Powodów jest bardzo wiele. Poniżej znajdziecie kilka z nich.

1. Świetne hotele – wesele z piękną scenerią w tle

Zakopane ma bardzo szeroką ofertę, jeśli chodzi o wybór hoteli. Lokalizacja i atrakcyjne ceny to główne czynniki, na które młoda para zwraca uwagę, wybierając miejsce na swoje wesele. Osobiście mogę polecić kilka dobrych miejscówek, gdzie fajnie robiło mi się zdjęcia. Swoje wesele możecie zorganizować w hotelu Aries, świetnym rozwiązaniem będzie też hotel Logos czy Radisson. Warto też rozważyć okolice Zakopanego, w których nie brakuje atrakcyjnych opcji. Jeśli szukacie czegoś bardziej skromnego, to świetnym miejscem na wymarzone wesele może być wyjątkowo urocza karczma w Witowie – Ziębówka (zdjęcia z tej karczmy możecie zobaczyć w tym wpisie: Przyjęcie weselne), w której miałem przyjemność robienia zdjęć. Jako fotograf weselny zdecydowanie doceniłem tamtejsze oświetlenie. Wierzcie mi, jest klimat!

2. Wesele + Zakopane = dobre jedzenie!

Kto z nas nie lubi dobrze zjeść na weselu! Zgadzacie się? : ) Pod tym względem na Podhalu naprawdę ciężko się rozczarować. Goście, szczególnie Ci przyjezdni, z pewnością docenią tradycyjne góralskie dania jak i przysmaki. Ponadto nie brakuje tutaj kuchni z całego świata, domowych, polskich specjałów czy też nietuzinkowych i zmodernizowanych dań. Wesele w Zakopanem to z pewnością dobra opcja, która świetnie potrafi połączyć tradycję z nowoczesnością!

3. Górskie powietrze – dobre na kaca!

Czy spotkaliście się kiedyś z takim określeniem? Coś w tym jest! Potwierdzają to liczni znajomi z nizin i goście, z którymi rozmawiałem podczas przyjęć weselnych, szczególnie tych dwudniowych 😉 Górski klimat sprzyja zabawom do białego rana, a poranki po dużej ilości alkoholu nie są aż takie straszne. Tym bardziej jeśli wzmocnimy się następnego dnia krzepiącą góralską kwaśnicą. : ) Ponadto, nawet jeśli nie pijemy, podhalańskie powietrze i bliskość cudownej natury, to zdecydowanie dobry powód na ślub i wesele w Zakopanem. Co prowadzi z kolei do kolejnego punktu.

4. Wesele Zakopane – cisza i spokój? Jak najbardziej da się!

Jeśli zależy Wam na bardziej stonowanym i skromnym klimacie tego wyjątkowego dnia, Zakopane również będzie dobrym wyborem. Nie brakuje tutaj spokojnych i uroczych miejsc, szczególnie w okolicach. Wspomniałem już wcześniej o Ziębówce, ale takich przykładów, nawet w samym Zakopanem nie trudno znaleźć. Oczywiście trzeba liczyć się z tym, że będą to raczej obrzeża miasta, oddalone od centrum. Za to cudowne widoki i łono natury z pewnością dostarczą nam upragnioną ciszę i spokój

5. Kulig i inne zakopiańskie atrakcje

Zakopane to bardzo dobra opcja, jeśli chcemy zaoferować naszym gościom nietypowe rozrywki. Jedną z nich może być właśnie kulig. Ten tradycyjny na saniach możemy zorganizować oczywiście zimą, ale również letniej wersji niczego nie brakuje. Do tego jeśli trafimy na fajnego woźnicę, atrakcja ta staje się jeszcze bardziej klimatyczna 😉 A towarzyszące temu wszystkiemu śpiewy, przekąski i obecność pięknej natury, dodatkowo umilają czas i sprzyjają ogólnej wesołości : ) Taką przejażdżkę często wieńczy watra – góralskie ognisko, na którym zawsze jest zabawnie!

6. Możliwość poznania kultury i tradycji góralskich

Wesele w Zakopanem to także świetna okazja do bliższego zapoznania się z elementami folkloru. Bardzo często młoda para decyduje się na muzykę góralską podczas ceremonii zaślubin. Nierzadko również można posłuchać jej na przyjęciu weselnym. Niektóre pary decydują się też na tradycyjne stroje. Można też pójść o krok dalej. Wesele w Zakopanem to też przecież możliwość spotkania się z tańcem góralskim i śpiewem oraz poznaniem czym jest klasyczny „cepiec”, czyli góralskie oczepiny! Możecie mi wierzyć, jeśli jeszcze tego nie doświadczyliście, koniecznie musicie!

7. Plenerowy ślub w Zakopanem

Chyba każdy fotograf na wesele cieszy się kiedy słyszy, że ślub będzie w plenerze! Naturalne światło, piękna sceneria w tle, góry, pagórki, obfitość kolorów czy niepowtarzalny klimat, to z pewnością idealny przepis na to, aby sesja ślubna w Zakopanem była magiczna. Taki pomysł pozwala również na bardziej luźny styl, jeśli chodzi o ubiór. W swojej pracy wiele razy zaobserwowałem, że zarówno „Młodym” jak i gościom weselnym sprzyja taka plenerowa otoczka i humor zawsze dopisuje. Atmosfera wówczas nabiera zupełnie innego wymiaru, a zdjęcia z tego pięknego dnia tworzą wyjątkowe wspomnienia. : ) Bardzo polecam wypróbowanie takiej opcji!

Wesele Zakopane

Podsumowując ten wpis dodam jeszcze tylko, że Podhale to specyficzny i wyjątkowy region i jeżeli zastanawiacie się nad dobrym miejscem na swój ślub i wesele oraz macie taką możliwość, warto wziąć je pod uwagę. Myślę, że znalazłoby się nawet więcej powodów niż te, które opisałem, aby to właśnie tutaj zorganizować ten wyjątkowy dzień!

Jeśli macie pytania, napiszcie do mnie! Zapraszam do kontaktu! : )

Kontakt

  • Date Format: MM slash DD slash YYYY
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Wesele Zakopane – Zapraszam Was do podsumowania roku 2019 na moich zdjęciach

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Fotograf Zakopane (@adammolka_photographer)

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Fotograf Zakopane (@adammolka_photographer)